/Files/images/dub_o/240_F_334781158_cvZMFGGD0TUA9HccOsHtYNzibbdQt3jM.jpg

Одним із значних недоліків дистанційної роботи є те, що не кожна людина має розвинену силу волі й може організувати себе на виконання професійних завдань. Іноді люди, особливо трудоголіки, втрачають відчуття часу та не дотримуються режиму праці й відпочинку.

В умовах лолкдауну тайм-менеджмент, раціональний розподіл робочого часу та відпочинку стає однією з організаційних умов психогігієни професійної діяльності. Плануйте ваш день, максимально зберігаючи звичний режим професійної діяльності. Криза відчувається тим більше, чим більше порушений звичний уклад життя людини, її традиційний план, розклад. Організм «хвилюється», подає сигнал у мозок «Щось не те відбувається», починається стрес. Ефективним прийомом тайм-менеджменту в умовах карантину може стати матриця Ейзенхауера. За допомогою матриці визначте й усвідомте, що у вашому житті є важливим, а що не має важливого значення, та вибудовуйте своє повсякдення згідно із цими пріоритетами. Пам ятайте про цінності, що надають сенс вашому життю.

Обов язково дотримуйтесь режиму харчування, питного режиму (не менше 1,5– 2 літрів чистої питної води за добу), режиму відпочинку та сну. Пам ятайте, що в процесі роботи в школі у вас є перерви, обід, час на спілкування дітей з дітьми, колеги з колегами. Не відмовляйтесь від спілкування. Комунікація, соціальні зв язки – це важлива частина життя, і педагоги не є виключенням. Влаштовуйте онлайн-вечірки або онлайнпосиденьки з колегами та друзями.

В умовах карантину багато часу проводиться з комп ютерами, різноманітними гаджетами, тому кожні 2 години роботи потрібно влаштовувати собі 10–15-хвилинну перерву для відпочинку очей. Роздрукуйте комплекси вправ для очей та з метою нагадування тримайте їх поряд на робочому столі.

На період зменшення життєвого темпу під час карантину знаходьте час для рухової активності. Обов язково додайте до свого розкладу провітрювання приміщень, прогулянки на свіжому повітрі в безлюдних місцях або перебування на балконі. Відсутність рухової активності може призвести до гіподинамії. Як наслідок, знижується вміст кисню в крові, кровопостачання в різні органи, сповільнюються процеси обміну речовин. Допоможіть у цей час своєму тілу: робіть зарядку, фізичні вправи; займайтеся на онлайн-курсах йоги чи медитації, спробуйте самомасаж, контрастний душ та інші засоби, що допоможуть вам розслабитись, а потім додадуть фізичного тонусу і бадьорого настрою. Усе це дуже корисно для імунітету, здоров я.

До того ж, це забезпечить відчуття продуктивності вашого життя, що теж важливо в кризових ситуаціях. Своєчасно звертайтеся за потрібною фаховою допомогою, якщо відчули тривожні для вас емоційні проблеми. Застосовуйте методи самодіагностики та саморегуляції емоційного стану. Це допоможе вам вчасно підтримати свій психологічний комфорт.

/Files/images/dub_o/Без названия.jpg

/Files/images/dub_o/6.jpg /Files/images/dub_o/5.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 234