План виховної роботи на осінні канікули

/Files/images/20-21_novini/IMG_20201028_081915.jpg

Родинне свято у 4-А класі

Сім’я, родина, рід… Який величезний зміст цих слів. В них усе: лагідний материнський наспів, перші кроки і лепетання маляти, теплі бабусині очі, в яких здається освічується вся любов землі, мудрі дідусеві повчання, щастя і горе, любов і зітхання, образи і непорозуміння, будні і свята.

Сьогодні 31 січня 2019 року на родинне свято в Андріївській першій зібралися учні 4-А та їхні родини. Класний керівник Обух Алла Володимирівна привітала всіх присутніх та побажала тепла і радості, а діти вручили батькам коровай, який символізував достаток та родинне щастя. Вчитель розповіла про сім’ю, про роль в ній матері та батька, бабусі та дідуся, їх вплив на виховання своїх дітей та онуків. Хорошим доповненням до цієї розмови була виставка родинних дерев, які заздалегідь виготовили школярі разом із родинами. Учні під заходу співали пісень, розповідали вірші про мам, тат, бабусь та дідусів. Для присутніх було проведено багато цікавих конкурсів та вікторин.

Свято пройшло в теплому, щирому спілкуванні. А на завершення діти подарували своїм рідним виготовлені власноруч листівки, виразивши цим свою любов і вдячність. Нехай же це свято об’єднає нас усіх у найважливішій справі – вихованні нового покоління, у сподіванні радісного завтра.


Новий рік крокує по землі!

Новорічні дива починаються. 27 грудня учні 1-4 класів Андріївської першої школи поринули у світ чарівної казки. Дід Мороз, Снігуронька, Баба Яга та Ягуся подарували дітям та їх батькам чудовий святковий настрій та незабутні емоції.

А 28 грудня завітали новорічні дива до учнів 5-7 та 8-11 класів Андріївської першої школи. Баба Яга, Сніжна Королева, Розбійники, Снігуронька з Дідом Морозом для учнів 5-7 класів провели запальні конкурси, а учні 8-11 класів поринули у світ казок та традицій святкування Нового року в інших країнах, взяли участь у розважальній грі "Хто зверху?"З Новим 2019 роком. Нехай поросятко-скарбничка збирає тільки найкраще у Новому році!


Галерея "Новий рік 2019"


По землі ходить Святий Миколай

/Files/photogallery/1585/IMG_3103.JPG Є на світі свят багато
Урочистих, визначних,
Але Миколая свято
Найприємніше із них

Свято святого Миколая - дуже важливий день. Він зігрітий благословенням, добром і радістю. Святого Миколая називають Чудотворцем, і, це правда. Адже саме в цей день виконуються всі найзаповітніші мрії.

Саме 19 грудня в нашому закладі пройшов чудовий захід «Свято Миколая». В цей день до учнів 2-А класу завітав справжнісінький Миколайчик. Він разом із своїми янголами роздав усім діткам, присутнім на святі, подаруночки – солодощі. Класний керівник Ольга Володимирівна Сляднєва розповіла легенду про святого Миколая, а чортенятко Антипко пригрозило діткам різочкою. Та школярики не злякалися – запросили Антипка на свято та заспівали веселих пісень.

Свято пройшло у невимушеній теплій обстановці. Гості свята та самі другокласники були дуже задоволені та побажали один одному щастя та добра.

Будь-який привід хороший, щоб згадати один про одного і побажати один одному щастя. Нехай для нас таким приводом стане День святого Миколая! Нехай цей день стане по справжньому найщасливішим у низці щасливих днів! Щастя вам цілорічного, безперервного і величезного! З Днем святого Миколая!


Галерея "св.Миколай до нас завітай"


Всеукраїнський тиждень права у 2018/2019 навчальному році

Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права», на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.09.2018 № 682-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права», наказу Міністерства освіти і науки України від 23.08.2017 №1320 «Про затвердження Плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права», наказу відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації Харківської області від 24.10.2018 №173-ОД «Про проведення Всеукраїнського тижня права», з метою подальшого розвитку системи безперервної правової культури дітей, розвитку громадянських компетентностей учнівської молоді, застосування у навчально-виховному процесі кращих європейських досягнень юридичної науки розроблений план заходів проведення у 2018 році з 10 по 14 грудня Всеукраїнського тижня права у Андріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.

Таким чином, в рамках Всеукраїнського тижня права були проведені заходи, спрямовані на забезпечення прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-етичних принципів, традицій. У школі були оновлені стенди «Правовий куточок», оформлено виставка стіннівок та малюнків «Права очима дітей». У шкільній бібліотеці оформлена тематична виставка літератури правового змісту «Знай та поважай закон».

10 грудня в Андріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 був проведений єдиний урок «Права дитини» з нагоди проголошення Загальної Декларації прав людини. У кожному класному колективі школи педагоги провели урок, на якому розширили знання дітей з правознавства, наголосили на цінності людського життя та необхідності поважати та не порушувати права людей, що нас оточують, але не забувати про обов’язки.

Для учнів 1-4 класів було проведено заочну гру-подорож «У Країну Прав»; бесіди «Обов’язок. Відповідальність. Совість.», «Мої права». На кожному із заходів учні розширили знання про поняття «право», «Декларація», «Конвенція», виконали різноманітні ігрові вправи на закріплення отриманих знань.

Для учнів 5-8-х класів проведено низку виховних годин, бесід, семінарів, лекцій: «Ти – людина, громадянин, значить маєш права» (5-А кл.), «Основні права, свободи і обов’язки громадян України» (6-Б кл.), «Наслідки злочину для особи та суспільства» (7-А кл.), «Відповідальність у моєму житті» (8-А кл.), круглий стіл «Права людини – майбутнє країни» (6-Б кл.), «Що таке насильство? Як себе захистити?» (5-Б кл.), «Права людини у контексті запобігання та протидії насильству» (8-Б кл.). Під час спілкування діти повторили основні статті Конвенції про права дітей, Загальної Декларації прав людини, Конституції України; класні керівники та вчителі правознавства наголосили на тому, що права нерозривно повʼязані із обов’язками, і що всі ми повинні робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині та оточуючим. Школярі дізналися, з якого віку, як і де підліток може захистити свої права та інтереси – самостійно або за допомогою законних представників. Не маючи достатнього життєвого досвіду, підлітки іноді опиняються на межі скоєння злочину, і тоді врятувати людину від фатальної помилки може тільки знання законів. Для учнівської молоді вже не нове слово «булінг» - було розширено знання про види боулінгу, розглянуть статистичні дані про цькування та насильство в закладах освіти. Під час годин спілкування учні знайшли відповіді на питання, які їх хвилювали.

10 грудня з учнями 8-Б класу практичним психологом Дуб О.І. було проведено заняття з елементами тренінгу «Правопорушення серед неповнолітніх та їх профілактика», в ході якого ознайомилися із інформаційним повідомленням «Кримінальна відповідальність». Учні під вас вправи «Обговоренняситуацій» вчилися робити висновок, щодо скоєних злочинів героями ситуації та знайомилися ізстаттями Карного Кодексу, які відповідали даному злочинові та відпрацювували навички відмови в різних ситуаціях за допомогою вправи«Яксказатині!»та вчилися контролювати свої емоції та володіти собою у будь-якій життєвій ситуації за допомогою вправа«Володійсобою». Шляхом мозкового штурму підлітки склали список вольових рис людини. На завершення заняття кожен учасник упевнено промовляє фразу «Яволодіюсобою,томущоя....Іце... (позитивна/ негативна) риса», додаючи свій варіант закінчення.


Галерея "Всеукраїнський тиждень права"

Для учнів 9-А класу вчитель правознавства Грицюта В.Ю. провела на уроці рольову гру-суд. У ході якої, учні перевтілилися у суддю, прокурора, адвоката, підсудних, свідків, постраждалих, використовуючи Кримінальний Кодекс України, підручники «Правознавство» намагалися розібратися у кримінальній справі з викрадення комп’ютера із шкільної приймальні. Дев’ятикласники з великою відповідальністю поставилися до отриманого завдання – виконали завдання гри, осудивши винуватців та отримали емоційну насолоду від нестандартного проведення уроку, що сприяло поглибленню знань учнів у сфері законодавства, діти вчилися аналізувати та застосовувати на практиці нормативно-правові акти, а також вихованню поваги до суддівської гілки влади.

Учнями 9-Б класу були виготовлені буклети «Булінг та відповідальність» до години спілкування «Скажемо булінгу «НІ!». Під час заходу учні обговорили актуальні питання: які прояви булінгу існують серед школярів, правила толерантного спілкування з однолітками, правила безконфліктної поведінки в школі, законодавчі документи щодо булінгу, які штрафи передбачаються за прояви булінгу.

У 10-му класі пройшов урок на тему «Права людини та сучасні виклики України». Учні обговорили права та свободи людини, їх класифікацію, назвали міжнародні документи про права людини, обговорили сучасне стан дотримання/порушення права і свобод людини в Україні. Цей захід сформував у старшокласників вміння визначати різні види прав людини, вміння роботи з нормативно-правовими актами; виховував повагу до правової культури.

Учні 11 класу взяли участь у засіданні у форматі «круглого столу» за темою «Відповідальність у моєму житті», під час якого обговорили такі питання, як нормативно-правові документи, які регулюють правові відносини, права та обов’язки громадян, види відповідальності та вік з якої настає відповідальність. У підсумку засідання кожен одинадцятикласник дав коротке пояснення «А для мене відповідальність це…». Даний вид роботи дав можливість кожному учневі усвідомити, що окрім прав кожна людина має обов’язки та повинна відповідати за свої вчинки.

12 грудня лідери учнівського самоврядування Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 взяли участь у районній раді старшокласників «Нова хвиля» на тему «Знати і відповідати», засідання проходило у форматі WorkShop. Лідери Андріївської першої, другої та Донецької першої школи, об’єднавшись, представили присутнім хореографічну композицію «Молоть проти насильства» та подарували буклети «Булінг та відповідальність»

Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про їх права.

Робота по формування правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знаньучнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.


Галерея "Рада старшокласників"


Акція "16 днів проти насильства"

В ході Акції «16 днів проти насилля» проведені відповідні заходи з метою формування нетерпимості до проявів агресії, насилля, розвинення взаємопорозуміння, доброзичливого ставлення один до одного та співчутливого ставлення до жертв насилля, формування навичок надання і отримання допомоги під час насилля , отримання інформації до кого треба звертатись в разі виявлення булінгу.

Година психолога в 4-му класі

27 листопада з учнями 4-х класів проведена година психолога «Вчимося жити в мирі і злагоді», в ході якої діти пояснили , що таке насилля, які види насилля вони знають. Також визначили дії, що треба робити, якщо Вас ображають. Учні підготували малюнки з даної теми вчилися пояснювати, що вони хотіли зобразити. В кінці заняття діти зробили висновки, що треба жити в мирі і злагоді один із одним. Також малюнки дітей були використані в конкурсі «Світ без насилля».

Учні 4-В класу презентують малюнки "Світ без насильства"

28 листопада і 29 листопада проведені години психолога «Насилля та його наслідки» з учнями 7-Б класу і 7-А класу. В ході яких діти пояснили поняття насилля, перерахували, які бувають види насильств та визначили їх наслідки. Зробили висновок, як треба поводитися по відношенню до людей та поводити себе, щоб не стати жертвою насилля.

1 грудня до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом в закладі проведена акція «Ми проти СНІДу» в якій взяли участь вчителі та учні 5-11 класів. З учнями 5-Б класу проведена бесіда «СНІДу – НІ!», в ході якої діти пригадали поняття «ВІЛ» і «СНІД», назвали міфи і факти шляхів передачі ВІЛ, познайомилися з інформацією про видатних людей, які померли від ВІЛ/СНІДу.

З грудня до Міжнародного дня інвалідів з учнями 8-Б класу проведено годину психолога «Дивіться на нас як на рівних», в ході якої ознайомилися із правами дітей і людей з вадами, визначили як треба ставитися до таких людей.

04 грудня з учнями 6-Б класу був проведений диспут «Ми проти СНІДу», в ході якого учні пригадали значення понять «ВІЛ» та «СНІД», розібрали шляхи передачі ВІЛ. Всі діти класу були залучені до бесіди щодо профілактики ВІЛ/СНІДу. На завершення під супровід пісні К. Скрябіна «Ми всі люди на Землі» ведучими було проголошено гасло «Ми проти СНІДу! Ми за життя!», до якого приєдналися і інші учні класу.

05 грудня з учнями 10 класу була проведена дискусія «Цінності в моєму житті», в ході якої визначили, які їм притаманні особисті риси та визначили якими рисами повинна бути наділена толерантна людина та склали квітку «Толерантності».

6 грудня з учнями 6-а класу була проведена година психолога «Ми проти насилля», в ході якої діти визначили поняття «милосердя» обговорили які стосунки повинні бути один із одним та якими якостями повинна наділена бути толерантна людина. Також розібрали декілька життєвих ситуацій і спробували знайти з них правильних вихід, не проявляючи грубіть, жорстокість, вчилися на даних прикладах як бути толерантною людиною по відношенню до інших. На завершення учні зробили висновок, де є любов, милосердя і співчуття, немає місця жорстокості та насиллю.


85-ті роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні

Відповідно до Указу Президента України від 26.11.2016 «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду українського народу», з метою гідного вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років – геноцид українського народу, 1921-1922,1946-1947 років в Андріївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 протягом тижня 19.11-23.11.2018 року було проведено ряд заходів.

Так з 19 листопада у закладі почали діяти: тематична виставка літератури у шкільній бібліотеці, виставка малюнків та плакатів «Нас вбивали, бо ми українці…», у шкільному музеї бойової слави – оновлена експозиція присвячена голодомору в Україні та на території Андріївки.

22 листопада біля оформленої виставки малюнків педагогом-організатором Шелест Ю.Р. та учнями 10-го класу було проведено загальношкільну лінійку «Голодомор – правда про ті роки». Під час якої, були наведені жахливі статистичні дані про кількість жертв, зачитані вірші про страшні події та спогади очевидців. На знак великої пошани учні та вчителі запалили свічки та схилили голови у хвилині мовчання.

22 та 23 листопада класними керівниками були проведені такі заходи: інформаційні хвилини «Скорботна пам’ять поколінь» (1-4 класи), години спілкування, пам’яті «Правда про ті роки» (5-6 класи), тематичні відео-уроки з обговоренням «Жнива скорботи» (7-8 класи), лекція «85-ті роковини Голодомору в Україні» (9 класи), круглий стіл «Чому українців вбивали голодом?» (10-11 класи). Кожен із, показати, що це була цілеспрямована політика з метою ліквідації проявів українізації, позбавлення українців історичної пам’яті; виховувати непримиренність до насилля, повагу, турботу, співчуття до людей, які пережили страхіття голодомору.


Галерея "85-ті роковини вшанування жертв Голодомору"


Проведення інформаційної компетентності до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми

18 жовтнявідзначавсяЄвропейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році. Протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення. Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії.

В рамках Державної цільової соціальної програми «Протидії торгівлі людьми на період до 2020 року» з метою підвищення рівня поінформованості школярів і посилення компетентності педагогів та батьків з цього питання, щоб привернути увагу, розповісти про ризики, на які наражаються українці, в закладі з 16.10.2018 по 19.10.2018 проведений «Тиждень протидії торгівлі людьми». Мета всіх заходів Тижня - підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища. Протягом тижня учні школи переглянули відеофільми «Запобігання торгівлі людьми та експлуатація дітей», «Скажи «Стоп» торгівцям людьми» та інші.

В межах тижня практичний психолог провела вхідне і вихідне анкетування (8-11 класи, 118 учні), з метою виявлення рівня обізнаності з проблемою торгівлі дітьми і людьми, проведено бесіду «Що ми знаємо про торгівлю людьми?». Також переглянуто і обговорено навчальні відеофільми «Станція призначення – життя» та «Небезпечна гра».

/Files/photogallery/1567/IMG_20181018_145828.jpg

Перегляд відеороликів

До Європейського дня боротьби з торгівлею людьми учні 8-11 класів виготовили стіннівки «Протидія торгівлі людьми», біля яких протягом тижня були проведені інформаційні хвилинки.

Практичним психологом та педагогом-організатором були проведені виховні заходи:

1-4 класів стали учасниками бесід «Будь обережним з незнайомцями», які отримали чіткі інструкції, як діяти коли до дитини звертається незнайомець.

5-6 класи – година спілкування «Твоя інформаційна безпека», під час якої дізналися, яку роль відіграють соціальні мережі, мережа Інтернет у вербуванні людей до рабства та інших негативних наслідків.

7-8 класи - дискусії «Що таке торгівля людьми?», в ході якої переглянули презентацію «Попередження торгівлі людьми».

10-11 класи стали учасниками круглого столу «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства».

Учнівським самоврядуванням було виготовлено інформаційні буклети «Будь обережний! Жертвою торгівлі людьми може стати кожен!», «Протидія торгівлі людьми. Про це варто знати».

У шкільній бібліотеці організовано тематичну виставку щодо протидії торгівлі людьми. На інформаційному стенді для учнів і батьків та в газеті «Шкільний репортер» висвітлювалося питання «Протидія торгівлі людьми».

На всіх заходах були підняті, обговорені та роз'яснені наступні питання - шляхи потрапляння українських громадян до рук торговців людьми, органами тощо, торгівля людьми як порушення прав людини, як уникнути ситуацій, що призводять до злочину, шляхи подолання проблеми в нашому суспільстві. Учні активно брали участь у кожному з заходів, проявляли зацікавленість, зробили висновки по рекомендаціях.


Галерея "Європейський день боротьби з торгівлею людьми"


Родинне коло

Закликав шкільний дзвоник на навчання у 2018/2019 навчальному році і учнів Андріївської першої. Ігрове свято "Родинне коло" зібрало разом вчителів, учнів, батьків та друзів шкільної родини. Подарунки першокласникам та учням школи від депутата Харківської обласної ради Анатолія Русецького, засновника благодійного фонду «Даруй добро» Тамари Русецької, депутата Балаклійської районної ради Саргіса Арутюняна, привітання від друзів та гостей свята, його відвідини Королевою Знань та Буквоїдкою, викрадання шкільного дзвоника одинадцятикласниками, флешмоб від вчителів та учнів - все це створило святкову і незабутню атмосферу! Всіх з Днем Знань!!! Успіхів, щастя і добра!!!


Галерея "Родинне коло"

Кiлькiсть переглядiв: 1828