/Files/images/20-21_novini/ohorona-pratsi.png

План

заходів з підготовки та проведення Всесвітнього Дня охорони праці під девізом «Передбачати,готуватися та реагувати на кризи –ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ ТА ЗДОРОВ Я НА РОБОТІ» в Андріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 у 2021р

Зміст заходів Термін проведення Відповідальний Учасники Місце проведення
1 Ознайомлення працівників закладу з наказом про відзначення Дня охорони праці в закладах освіти Донецької територіальної громади. 12.04.2021р Інженер з ОП Літвінова С.В. працівники онлайн
2 Проведення уроків «28 квітня-Всесвітній День охорони праці» До 28.04.2021р Класні керівники Учні 1- 11-х класів онлайн
3 Проведення онлайн-години з питань охорони праці під гаслом «Передбачати,готуватися та реагувати на кризи-ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ ТА ЗДОРОВ Я НА РОБОТІ» ДО 28.04.2021р Інженер з ОП Літвінова С.В. працівники онлайн
4 Конкурс малюнків «Охорона праці очима дітей» ДО 28.04.2021р Класні керівники Учні 1- 11х класів онлайн
5 Оновити куточки з охорони праці та безпеки життєдіяльності ДО 28.04.2021р Класні керівники, Інженер з ОП Літвінова С.В. Класні керівники, Інженер з ОП Літвінова С.В. кабінети
6 Проведення навчальних диктантів з безпеки життєдіяльності ДО 28.04.2021р Вчителі укр.мови Учні 5- 11-х класів онлайн
7 Розмістити на сайті школи та в соціальній мережі «Фейсбук» інформацію про відзначення у 2021 році Дня охорони праці в Україні 28.04.2021р Шелест Ю.Р.

Виконала Світлана ЛІТВІНОВА

/Files/images/20-21_novini/дор.рух.jpg

Шановні учні, батьки, опікуни!

Квітнева погода досить тепла для їзди на велосипеді та іншому двоколісному тренспорті. З кожним роком велосипедистів лише більшає, але багато з них не знають основних правил дорожнього руху. Через це трапляється багато різних ДТП, тому ми вирішили нагадати і розповісти деякі правила для велосипедистів на дорозі, щоб ваші катання були безпечними.

Велосипедист, що рухається проїзною частиною, є повноправним учасником дорожнього руху! Він, відповідно, зобов'язаний знати й дотримуватися Правил дорожнього руху.Велосипедист може здійснювати будь-які маневри, не заборонені Правилами. Маневри на проїзній частині мають бути передбачуваними й зрозумілими іншими учасниками дорожнього руху.

/Files/images/20-21_novini/дор.рух.2.png

  1. Рухатися по проїзній частині на велосипедах дозволяється особам, що досягли14-річного віку.
  2. Велосипед повинен мати справнігальма, звуковий сигнал, бути обладнанимсвітловідбивачами: спереду білого, позаду червоного, по боках жовтогарячого кольору.
  3. Велосипедисти повинні рухатися по велодоріжках, а якщо їх немає —по крайній правій смузіпроїзної частини, в один ряд (також можна їздити по узбіччю (* Узбіччя — виділений конструктивно або суцільною лінією дорожньої розмітки елемент автомобільної дороги, що прилягає безпосередньо до зовнішнього краю проїзної частини, розташований з нею на одному рівні й непризначений для руху транспортних засобів, крім випадків, передбачених Правилами дорожнього руху. Узбіччя може використовуватися для зупинки й стоянки транспортних засобів, руху пішоходів, мопедів, велосипедів (за відсутності тротуарів, пішохідних, велосипедних доріжок або у випадку неможливості пересуватися по них ), не заважаючи пішоходам. Виїжджати з крайньої правої смуги можна для виконання об’їзду перешкод (припаркованих машин, ям тощо).
  4. Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедистимають поступитися дорогоюіншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.
  5. Для руху по проїзній частині колони велосипедистів мають бутирозділені на групи (до 10 велосипедистіву групі) з дистанцією 80–100 м міжгрупами.Велосипедисти у групах повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
  6. Під час руху по проїзній частині, перед зупинкою, перестроюванням, поворотом або розворотом велосипедисти зобов'язаніподавати попереджувальні сигнали:
  • поворот або перестроювання праворуч: витягнута права рука;
  • поворот або перестроювання ліворуч: витягнута ліва рука;
  • зупинка: піднята догори будь-яка рука.

Сигнал лівого повороту також рекомендується подавати при об’їзді автомобіля, що припаркований з правого краю смуги. Подавати сигнал рукою слід завчасно і припиняти безпосередньо перед виконанням маневру. При їзді у групі знаки першим подає ведучий, а члени групи їх негайно повторюють.

/Files/images/20-21_novini/дор.рух1.png

Велосипедисти можуть перевозити тільки такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

Велосипедистам забороняється:
  1. Їздити, не тримаючись за кермо, знімати ноги з педалей.
  2. Під час руху триматися за інший транспортний засіб.
  3. Перевозити пасажирів, крім дітей у віці до 7 років (їх перевозять на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками).
  4. Рухатись по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);
  5. Повертати ліворуч або розвертатися на шляхах із трамвайним рухом і на тих шляхах, що мають більше однієї смуги для руху в даному напрямку. Отже, для здійснення лівого повороту потрібно: а) проїхати перехрестя прямо, розвернутися в правому ряді пересічної дороги, за дозвільним сигналом світлофора знову проїхати перехрестя прямо; або б) злізти з велосипеда й перейти дорогу по пішохідному переходу.
  6. Рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, якщо поруч є велосипедна доріжка.
  7. Рухатися по дорозі в темний час доби (і/або в умовах недостатньої видимості) без включеної фари й світловідбивачів.
  8. Їздити по зустрічній смузі.
  9. Буксирувати велосипеди.
  10. Буксирувати причеп, не передбачений для експлуатації з велосипедом.

ПОРАДИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ

  1. Ніколи не ведіть телефонних розмов під час руху по проїзній частині. Якщо потрібно відповісти на дзвінок — зупиніться.
  2. Не їздіть по проїзній частині з увімкненим плеєром і в навушниках.
  3. Встановіть дзеркало на шолом/руль. Дзеркало дозволяє оцінити стан трафіку позаду, побачити автомобіль «на хвості» та інші «неприємності»,не випускаючи з уваги обстановку попереду. Дзеркало на шоломі краще — через більші можливості огляду.
  4. Проїзджаючи повороти, розвилки й зупинки громадського транспорту, переконайтеся, що ніхто не намагається проскочити ліворуч або право руч від вас. Перший раз оцініть обстановку за 100 м до повороту, розвилки чи зупинки, другий раз — на відстані, достатній, щоб знизити швидкість дорозвилки чи зупинки.
  5. У щільному трафіку (займає всі смуги) краще уникати мостів і тунелів, віддаючи перевагу відгородженим узбіччям і об’їздам. Якщо ви рішуче налаштовані в’їхати в тунель або на міст, увімкніть усе світло, що є на велосипеді. На мостах не притирайтеся занадто близько до відбійника — здалеку ви візуально будете «зливатися» з ним.
  6. Подавайте зрозумілі іншим сигнали у випадку виникнення невизначеної ситуації.
  7. На перехрестях, зупиняючись на червоне світло, у щільному трафіку намагайтеся проїхати вперед, щоб вас побачили всі водії, які перебувають позаду. Старт синхронно з машиною, водій якої вас не бачить, у скутому автомобілями просторі може призвести до неприємних наслідків.
  8. Рухаючись на зелений, завжди поглядайте у той бік, звідки щойно їхали автомобілі. Можливо, там несеться «джигіт», що хоче проскочити перехрестя, або водій, який не помітив червоного сигналу.
  9. Будь-яка перепона на вашому шляху — привід для гальмування, але аж ніяк для різкого маневру. Зустрівши перепону — гальмуйте і проїжджайте її повільно, а не маневруйтепо смузі.
  10. Під час проїзду піску, калюж, трамвайних/залізничних колій міцнотримайте кермо — якщо воно буде ходити вільно, ви можете впасти.

бУДЬТЕ ЗДОРОВІ, БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!

Профілактика дитячого травматизму, навчання дітей безпеці життя і діяльності під час проведення інструктажів - це запорука того, що діти добре відпочинуть і повернуться до навчання здоровими

/Files/images/tb/002.jpg


Інструктаж з техніки безпеки!

/Files/images/tb/unnamed (1).jpg Шановні батьки! Напередодні свят нагадуємо вам про необхідність проведення з дітьми бесіди відносно правил безпеки та правил поведінки у громадських місцях.
Також, відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах, перед початком свят проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності з учнями. Використання педагогічними працівниками методичних матеріалів під час проведення інструктажів з урахуванням вікових особливостей учнів дозволить ознайомити їх з ризиками та небезпекою, що можуть очікувати під час довготривалих вихідних, та запобігти виникненню нещасних випадків.

Питання безпеки, які потрібно висвітлити ВЧИТЕЛЯМ ТА БАТЬКАМ перед початком канікул, можна розділити на такі теми.


/Files/images/tb/unnamed.jpg 1. Вимоги безпеки дорожнього руху, правила поведінки на автодорогах, залізниці, у транспортних засобах.
Безпека учнів під час перебування на вулиці починається з безпеки дорожнього руху, оскільки вони є учасниками дорожнього руху і повинні виконувати основні правила і положення згідно з Правилами дорожнього руху України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 (зі змінами), які встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України:
-рух тротуарами та пішохідними доріжками та рух за відсутності пішохідних доріжок чи тротуарів або за межами населеного пункту;
-перехід проїжджої частини вулиць;
-правила руху дорогою (вулицею) на велосипеді, мопеді.
-правила поведінки у залізничному транспорті та поблизу залізничних колій;
-правила безпеки під час перебування в транспортних засобах (річковий, автомобільний, міський електротранспорт, метро).
2. Правила пожежної безпеки під час канікул:
-використання електроприладів у побуті;
-пожежі в приміщенні, лісі, правила поведінки під час пожежі.
3. Правила поведінки в громадських місцях:
-перебування в громадських місцях, участь у масових заходах;
-перебування на дитячих майданчиках, гойдалках.
4. Вимоги безпеки у побуті:
-під час роботи на присадибній ділянці;
-користування газовими приладами;
-правила електробезпеки та безпечного користування електроспоживачами;
-поведінка при виявленні незнайомих предметів та небезпечних речовин;
-правила поведінки з незнайомими людьми;
-толерантність у стосунках.
5. Правила поведінки під час екскурсій до лісу:
-одяг і взуття для проведення прогулянки (екскурсії) до лісу;
-правила поводження у природному середовищі;
-поведінка під час дощу, грози, у надзвичайних ситуаціях.
6. Правила поведінки біля водоймищ:
-обережно тонкий лід
7. Вимоги безпеки у разі виникнення екстремальних ситуацій, стихійних лих тощо:
- у разі виникнення аварійних ситуацій;
- при виникненні пожеж;
- у разі виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру (землетруси, , повені, зсуви грунту, урагани тощо).
Про всі випадки аварійних ситуацій, аварій, нещасних випадків природного чи техногенного характеру необхідно повідомити органи місцевого самоврядування, міліцію, місцевий штаб цивільного захисту.
8. Профілактика шкідливих звичок (тютюнопаління, алкоголізм, наркоманія, токсикоманія, ігроманія):
- шкідливість для здоров’я вживання алкоголю, тютюнопаління;
- вплив постійного перебування за комп’ютером на здоров’я дітей.
9. Правила надання першої допомоги у разі настання нещасного випадку:
у разі нещасного випадку, що трапився за відсутності дорослих:
- повідомити батьків телефоном;
- викликати швидку допомогу при необхідності;
- вжити заходів надання першої медичної допомоги, з якими необхідно ознайомити під час проведення інструктажу перед початком довготривалих вихідних.

Ці вимоги безпеки не передбачають усіх можливих небезпечних ситуацій, що призводять до нещасних випадків з учнями. У кожному конкретному випадку учнямнеобхідно враховувати небезпеку і діяти з метою збереження особистого життя і здоров’я.


/Files/images/pas/фото.jpg


Корисні підказки:
як правильно планувати час під час карантину

Карантин - річ, звичайно, несподівана. Але цей час дистанційного навчання можна використати не тільки для захисту здоров'я, а ще й для тренування навички планування справ.

Пропонуємо вам поради, що допоможуть вам плідно працювати протягом цього часу. А головне — встигнути відпочити!

  • Перша порада: свій ранок починайте в звичний для вас час. Ніжитися в ліжку будемо, як зазвичай, у вихідні дні.
  • Друга порада: покладіть перед собою чистий папір, це буде ваш лист-план. Запишіть у два рядки: першочергове (наприклад: зарядка — пів години, душ — 10 хвилин, сніданок — 10 хвилин, прочитати робочу пошту — 5 хвилин та інше) та другорядне (погуляти з собакою/кішкою — півгодини, увійти в соцмережі та поспілкуватись із друзями — 20 хвилин та інше). Починайте свій день З ВАЖЛИВОГО!
  • Третя порада: на кожне робоче завдання виділяйте час для його виконання (20-30 хвилин) та для ОБОВ'ЯЗКОВОГО ВІДПОЧИНКУ (15-20 хвилин).
  • Четверта порада: виконуючи завдання, уважно читайте умови та користуйтесь короткими записами головних слів/думок. Це вам допоможе зосередитися на важливому в завданні. Якщо щось стало незрозуміло, не зволікайте. Лист або дзвінок другу/викладачеві стане в нагоді. Приємне спілкування та корисна порада допоможуть вирішити будь-яке завдання

ОБЕРЕЖНО ОЖЕЛЕДИЦЯ

Шановні батьки!

ЩОРІЧНО МІНІСТЕРСТВОМ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ РЕЄСТРУЄТЬСЯ СУМНА СТАТИСТИКА ТРАВМУВАНЬ, ПОВ'ЯЗАНИХ З ОЖЕЛЕДДЮ: ЗА НЕБЕЗПЕЧНИЙ СЕЗОН ЛІКАРІ НАДАЮТЬ ДОПОМОГУ ТИСЯЧАМ ГРОМАДЯН, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ПРИ ОЖЕЛЕДИЦІ.
НАМАГАЙТЕСЯ ДОТРИМУВАТИСЯ ПРОСТИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ, ЩОБ УБЕРЕГТИСЯ ВІД ЗНАЧНИХ НЕПРИЄМНОСТЕЙ В ПЕРІОД ОЖЕЛЕДИЦІ.

Перед виходом із будинку:

  • змайструйте на підошви та підбори вашого взуття "льодоступи";
  • прикріпіть на підбори шматочок поролону (за розмірами підбору) або лейкопластирю;
  • зробіть наклейку з лейкопластирю (ізоляційної стрічки) на суху підошву і підбори (хрест-навхрест),перед виходом натріть піском;
  • натріть наждачним папером підошву перед виходом;
  • намажте підошву клеєм типу "Момент" та поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю.

Пам'ятайте, що кращими для пересування по льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи без високих підборів.

Людям похилого віку краще в «слизькі дні» взагалі не виходити з будинку, але якщо потреба змусила, то не соромтеся взяти палицю з наконечником або з шипом. Якщо у вас із собою валіза, то вона повинна бути такою, щоб її можна було носити через плече.

Не виходьте без потреб на вулицю, якщо ви слабкі чи неспритні. Зачекайте, поки приберуть сніг, а на обмерзлий тротуар розкидають пісок.

ЯК ЗМЕНШИТИ РИЗИК ТРАВМ В ПЕРІОД ОЖЕЛЕДИЦІ

  • Про всяк випадок бути цілком готовим під час ходьби в такі дні - впасти.
  • Ходіть не поспішаючи, ноги трохи розслабляйте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки, по можливості, не повинні бути зайняті сумками. Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку травмувань, тому виходьте із будинку не поспішаючи.
  • При порушенні рівноваги швидко присядьте, адже це найбільш ефективний спосіб утриматися на ногах.
  • При падінні намагайтеся якомога менше завдати шкоди для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб зменшити висоту. У момент падіння згорніться клубком, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.
  • Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але й більш важких травм, особливо переломів.
  • Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
  • Не прогулюйтеся біля самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, або ж автомобіль може виїхати на тротуар.
  • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в період ожеледиці. Пам'ятайте, що під час ожеледиці значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту, тому падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва, а в гіршому випадку - до загибелі.
  • Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми найчастіше важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.
  • Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з непередбачуваними наслідками.
  • Щоб уникнути небезпеки, тримайтеся подалі від будинків - ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку становлять бурульки, особливо в період танення льоду та снігу.
  • Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на вас з настанням потепління, необхідно пам'ятати, що не можна заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності необхідно самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків.

Шановні батьки, бережіть себе та своїх дітей! Ознайомте, будь ласка. свою родину з правилами поведінки під час ожеледиці.

З побажанням здоров’я директор школи Любов Чаговець

/Files/images/20-21_novini/0-04-05-11082a69bd3dd647d21b9e6d4223e7dbab1cffaac3b985dbf2302f7b9790cd4e_4b2ee0a6.jpg

/Files/images/nov_19-20/80921169.jpg

/Files/images/SAM_7812.JPGШкільний стенд /Files/images/SAM_7811.JPGШкільний стенд

/Files/images/Лист__вка 1 (2 сторона).jpg /Files/images/Листовка 1 (1 сторона).JPG

/Files/images/Памятка для д__тей.jpg /Files/images/Памятка про вибухонебезпечн__ .jpg /Files/images/Памятка як в__др__знити вибуховий пристр__й.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2652