/Files/images/pas/300 місяч. шб.jpg

Бібліотека Нової української школи –
простір для освітніх можливостей кожного учня

ПЛАН
проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек за темою
«Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня»

Тиждень Дата проведення Заходи Клас
І тиждень 1 Відкриття місячника шкільних бібліотек 1-11
2 Дублер-шоу «Бібліотекар на час» 1-11
3 Година спілкування «Бібліотека моєї мрії» 1-4
4 Смайл-опитування: ☺ «Якою ви бачите сучасну шкільну бібліотеку» 1-11
ІІ тиждень 7 Виставка нової літератури «Книжкова алея» 1-11
8 Квест у бібліотеці: «Великий скарб бібліотеки» 6
9 Ток-шоу «Вміння бути читачем» 7
10 Виготовлення плакату співпраці до Дня козацтва «Ярослав Мудрий» 2-5
11 День відкритих дверей «Книги читай – розумним ставай» 1-11
ІІІ тиждень 15 Гра «Казкар» з використанням кубиків Рорі 1-4
16-18 Створення лепбуку «Україна моя вишивана» Підбір матеріалу 5-8
Сортування матеріалу 9
Розробка макету 10
Створення лепбуку 10-11
Презентація лепбуку 1-11
ІV тиждень 21- 25 Створення буктрейлера на книгу Я.Яріша «Самійло» Знайомство з твором 8-11
Підбір відео, музики, 8
Створення фото по книзі 9
Монтаж буктрейлеру 10-11
V тиждень 28- 30 День бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо» 1-4
День бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо» 1-4
День бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо» 1-4
31 Підведення підсумків

ЗВІТ

про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

Відповідно до наказу міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931 “Про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек”, листа ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 20.08.2019 №1/10-2855 «Щодо виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931» та листа відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації від 24.09.2019 №01-18/1268 в Андріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Балаклійської районної ради Харківської області проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який пройшов під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».

Розпочався Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек в нашому закладі 01 жовтня 2019 року з загальношкільної лінійки, на якій було оголошено план проведення заходу.

Продовженням першого тижня (02.10.2019) стало дублер-шоу “Бібліотекар на час”, де учні старших класів, мали змогу відчути себе справжніми бібліотекарями. Вони допомагали підібрати літературу молодшим школярам, радили їм почитати ту чи іншу книгу, записували вибрані книги до формуляра та розповідали правила користування книгами.

03.10.2019 року з учнями початкових класів було проведено годину спілкування “Бібліотека моєї мрії”. Діти із захопленням переглянули в мультимедійному кабінеті фільми про найкращі, найоригінальніші та найстаріші бібліотеки світу. Невгамовна фантазія нашої малечі забажала, щоб наша шкільна бібліотека була такою ж гарною, казковою та не схожою на звичайну шкільну бібліотеку.

Для читачів шкільної бібліотеки 04.10.2019 року було проведено смайл-опитування “Якою ви бачите сучасну шкільну бібліотеку?”, де всі бажаючі анонімно залишили в скриньці папірці, на яких висловили всі свої побажання, до покращення шкільної бібліотеки, малечі найбільш не вистачає нових книг: цікавих, ілюстрованих казочок та коміксів. Старші учні бажають, щоб бібліотеку обладнали комп’ютерами, зручними кріслами для відпочинку та читання книг.

Другий тиждень місячника завітав до нас “Книжковою алеєю”, на якій було представлено нову літературу, яка надійшла до нашого закладу завдяки меценатам. Учні з захопленням розглядали новенькі, чудово ілюстровані книги, серед яких енциклопедії, художні твори та казки.

08.10.2019 року з учнями 6-х класів було проведено квест «Великий скарб бібліотеки» (додаток 1). В ході квесту дітлахи розгадували ребуси, складали пазли, шукали потрібні речі по підказках, які було сховано в книгах.

Дев’ятого жовтня відбулося ток-шоу «Вміння бути читачем», в якому прийняли участь учні 7-х класів, в ході якого стало зрозумілим, що сучасні діти, майже не читають “просто так”, для задоволення. В більшості випадків, читання звелося до програмового матеріалу, бажано в скороченому вигляді.

10 жовтня ми з читачами 2-5 класів почали готуватися до святкування Дня козацтва. Діти займалися виготовленням плакату співпраці “Ярослав Мудрий”, цю роботу вони виконували не вперше. В колекції бібліотеки є плакати “Тарас Шевченко”, “Молодий Шевченко”, “Великдень”, “День землі”, “Карта України”. Але кожен плакат діти розфарбовують і клеють з ще більшим захопленням, очікуючи спільного кінцевого результату.

Третій тиждень було розпочато з гри “Казкар” для учнів 1-4 класів. Ми грали з використанням кубиків Рорі, які виготовили учні старших класів. Грати з кубиками сподобалося не тільки молодшим школярам, а й учням 5-6 класів. Діти із захопленням фантазували, розповідали дивовижні історії та цікаво провели день.


Продовженням тижню стало створення лепбуку «Україна моя вишивана». Ця робота виконувалася з 16 по 18 жовтня, учні в Інтернеті підбирали матеріал, сортували його. Старшокласники Розробили макет, та створили сам лепбук, який і презентували молодшим школярам.

https://drive.google.com/file/d/15HE32qiokr9RraVg78u-31RA-U3aZu-e/view?usp=sharing


Саме ця робота була поштовхом до створення буктрейлера, для якої я запропонувала книгу Я.Яріша “Самійло”. Ця книга з’явилася в нашій бібліотеці минулого року і вже зацікавила багатьох учнів початкових та середніх класів. Робота над буктрейлером зайняла цілий тиждень, це наш перший фільм, яким ми пишаємося.

https://youtu.be/MJ2cBfQV9w0

Останній тиждень місячника припав на осінні канікули, але бібліотека радо зустрічала всіх бажаючих, дітлахи з задоволенням читали, малювали, грали, складали пазли та розгадували ребуси та кросворди.

Кiлькiсть переглядiв: 446